Tragedija za Liverpool u finišu meča: Poraz od Tottenhama uz čak dva isključenja

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na svom stadionu u 7. kolu Premiershipa ekipu Liverpoola rezultatom 2:1 te su tako skočili na drugo mjesto elitnog ranga engleskog nogometa.

Prvo poluvrijeme je ponudilo dosta toga, a sve se “zakuhalo” u 26. minuti kada je Jones dobio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja. Liverpool je s igračem manje u 34. minuti postigao i pogodak preko Diaza, ali je on bio poništen nakon gledanja VAR-a poslije kojeg se ustanovio ofsajd.

Kazna je uslijedila dvije minute kasnije kada je Son Heung-Min pogodio na asistenciju Richarlisona. Međutim, u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Gakpo je izjednačio iskoristivši dodavanje Van Dijka.

Drugo poluvrijeme je očekivano pripalo Tottenhamu koji je kontrolisao utakmicu uz veliki broj opasnih napada, ali nisu uspijevali naći rješenja za čvrstu odbranu Liverpoola.

Tottenham je dodatna krila dobio u 69. minuti kada je Diogo Jota dobio drugi žuti karton pa je Liverpool ostao s devet igrača u polju. Redsi su se dobro branili sve do šeste minute sudijske nadoknade kada je Matip nesretno loptu poslao u svoju mrežu za konačnih 2:1.

Tottenham je večerašnjom pobjedom skočio na drugo mjesto Premiershipa i ima jedan bod manje od lidera Manchester Cityja, dok je Liverpool pao na četvrtu poziciju.

U narednom kolu Tottenham gostuje Lutonu, dok će Liverpool gostovati Brightonu.