Skupina EP Logistics Int. završila akvizici bavorského nákladního železničního dopravce

Skupina EP Logistics Int. završila akvizici bavorského nákladního železničního dopravce

Akvizice byla schválena antimonopolním úřadem.

Společnost EP Logistics International (EPLI) ze skupiny EPH podnikatele Daniela Křetínského završila akvizici stoprocentního podílu ve firmě SGL-Schienen Güter Logistik. Oznámila to EPLI v tiskové zprávě. Bavorská firma sídlí v Dachau a zaměřuje se na nákladní železniční dopravu a stavební logistiku.

„Akvizice byla schválena antimonopolním úřadem a byly splněny všechny legislativní požadavky. S účinností od 31. října 2023 se tak EPLI stává jediným vlastníkem této logistické společnosti, která doplní portfolio služeb v oblasti železniční nákladní dopravy a stavební logistiky,“ uvedla společnost EPLI. Dohoda byla oznámena už v srpnu, čekalo se právě na dokončení antimonopolních procedur.

„Současná i nadcházející modernizace německé železniční infrastruktury je naprosto nezbytná a Německo udržitelnými investicemi podporuje přechod na železniční dopravu. Výsledkem je řada projektů v oblasti stavební logistiky, jako je obnova a rozšiřování některých železničních úseků a celková rekonstrukce kolejí a tratí,“ doplnila EPLI.

Stavební logistika je jednou z klíčových činností její železniční divize, kterou zastřešuje berlínská společnost LOCON. Ta patří pod český holding od roku 2019. Zřejmě nejznámější součástí EPLI je tuzemská společnost EP Cargo.

SGL byla založena v roce 2007 jako součást Knape Gruppe. Má více než sto zaměstnanců a provozuje mimo jiné zhruba dvacítku lokomotiv. Podle tiskové zprávy je SGP „jednou z vedoucích společností na německém trhu v poskytování komplexních řešení v nákladní dopravě a stavební logistice“.


Tagy


EP Logistics International


EPH


SGL-Schienen Güter Logistik


železniční nákladní doprava

Žádné komentáře

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.