Kallasa piekrīt atskaitīties Igaunijas parlamentam par vīra biznesa sakariem ar Krieviju

Kallasa piekrīt atskaitīties Igaunijas parlamentam par vīra biznesa sakariem ar Krieviju

Kallasa izpelnījusies kritiku par to, ka šonedēļ neieradās uz parlamenta Valsts budžeta kontroles komisijas un Pretkorupcijas komisijas kopīgo sēdi, kur viņu bija paredzēts iztaujāt par vīra biznesa sakariem ar Krieviju.

Premjere norādīja, ka sēdes laiks viņai paziņots pārāk vēlu un nav bijis saskaņojams ar jau iepriekš izstrādāto darba grafiku.

Tagad panākta vienošanās, ka viņa piedalīsies pretkorupcijas komisijas sēdē 4. septembrī un drošības iestāžu uzraudzības komisijas sēdē 11. septembrī, informēja premjerministres padomniece Marisa Lindmē.

Jau vēstīts, ka Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR pagājušajā nedēļā ziņoja, ka Kallasas vīram Arvo Hallikam daļēji piederošais loģistikas uzņēmums “Stark Logistics” kara Ukrainā laikā turpina pārvadājumus uz un no Krievijas.

Lai gan Krievijai noteiktās sankcijas nav pārkāptas, opozīcija pieprasījusi Kallasas demisiju, norādot, ka premjere pastāvīgi iestājas par to, ka jebkādas biznesa attiecības ar agresorvalsti Krieviju jāpārtrauc.

Savukārt Kallasa noraida aicinājumus atkāpties, uzsverot, ka nekādu pārkāpumu nav izdarījusi.

Halliks paziņojis, ka pārdos viņam piederošos 24,8% “Stark Logistics” kapitāldaļu.

KONTEKSTS:

Augusta izskaņā Igaunijas sabiedriskais medijs ERR ziņoja, ka Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas vīram Arvo Hallikam daļēji piederošais loģistikas uzņēmums “Stark Logistics” turpina darbību Krievijā. Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā uzņēmums tur nopelnījis aptuveni 1,5 miljonus eiro.

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa iepriekš asi kritizējusi uzņēmumus, kas turpina sadarboties ar Krieviju. Sarunā ar igauņu sabiedrisko mediju ERR Kallasa norādīja, ka viņas vīram Arvo Hallikam daļēji piederošais uzņēmums neveic darījumus ar Krievijas klientiem un viņa ir pārliecināta, ka viņas vīram piederošie uzņēmumi nerīkojas amorāli, taču sīkākus komentārus viņa atteicās sniegt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.